SK EN

Správy

Tím CELSI bol súčasťou 20. svetovej konferencie ILERA2024 v New Yorku


« Späť k správam

Tím CELSI bol súčasťou 20. svetovej konferencie ILERA2024 v New Yorku

Publikované dňa 27. jún 2024

story.title

Výskumní pracovníci CELSI prezentovali svoju prácu vo viacerých sekciách zameraných na životné minimum, sociálny dialóg v opatrovateľských službách a vyjednávanie o dôstojných mzdách.

Spoluzakladateľ CELSI Martin Kahanec predstavil unikátnu metodiku zberu dát a výpočtov Living Wage z projektu WageIndicator Foundation založenú na spoločnej práci výskumníkov CELSI Martina Guziho a Niny Holičkovej, ako aj Nii Ashia Amanquarnor z WIF.

Následne Fiona Dragstra moderovala panel odborníkov s Martinom Kahancom, Danielou Cecconovou a Chrisom Albin-Lackeym o dôstojnej mzde ako o spôsobe, ako zabezpečiť spravodlivé odmeňovanie a dôstojný život pre pracovníkov.

Ďalšia kľúčová čast kongresu s výskumníkmi CELSI skúmala sociálny dialóg v opatrovateľských službách. Pavol Bors vystúpil s prezentáciou komparatívneho článku, ktorý vychádzal z výskumu, ktorý realizovali spolu s kolegami z CELSI Barborou Holubovou a Martou Kahancovou.

Výskum sa zaoberá prípadovými štúdiami z Maďarska a Slovenska, v ktorých zdôrazňujú inovatívne lokálne riešenia ako potenciálne riešenie národných výziev.

Na záverečnom sympóziu prezentovala Fiona Dragstra prácu Janny Besamusca z Utrechtskej univerzity a Marty Kahancovej z CELSI a Univerzity Komenského na tému „vyjednávanie o slušných mzdách v kontexte liberalizácie priemyselných vzťahov v Európe“.

 

Newsletter prihlásenie

Prihlasením as na odber, súhlasíte s našimi pravidlami používania.
\