SK EN

Publikácie

Tlačová správa: "RePEc ranking ekonomických výskumných inštitúcií: CELSI č. 1 na Slovensku"


« Späť k publikáciám

Tlačová správa: "RePEc ranking ekonomických výskumných inštitúcií: CELSI č. 1 na Slovensku"

Publikované dňa 16. október 2014

Najväčšia medzinárodná ekonomická výskumná databáza RePEc (Research Papers in Economics) zverejnila svoj najnovší rebríček, ktorý vyhodnotil Stredoeurópsky inštitút pre výskum práce (CELSI) ako číslo 1 v ekonomickom výskume na Slovensku. Tak ako po minulé roky, aj v roku 2014 sa CELSI umiestnilo na 1. mieste v každom mesiaci, a predbehlo tak ďalších osemnásť ekonomických výskumných inštitúcií na Slovensku.

 

„V roku 2014 oslavujeme ešte len šieste výročie, no umiestnenie sa v rebríčku RePEc je potvrdením všetkého, čo sme za taký krátky čas dokázali. To zahŕňa sieť špičkových medzinárodných výskumníkov v oblasti práce so zameraním na trhy práce v strednej a východnej Európe, ako aj našu sériu diskusných príspevkov a výskumných správ, ale aj spoluprácu s poprednými akademickými a politickými inštitúciami na celom svete,“ hovorí Martin Kahanec, spoluzakladateľ a vedecký riaditeľ CELSI, ktorý podľa RePEc už niekoľko rokov vedie rebríček ekonómov na Slovensku na základe vedeckých výsledkov.

Poradie | W Rank | Inštitúcia | Skóre | Autori | Podieľ autorov

1 [1] Central European Labour Studies Institute (CELSI)

1.49 | 5 | 3.33

2 [2] Fakulta ekonomiky a manažmentu, Slovenská Poľnohospodárska Univerzita, Nitra

2.12 | 6 | 4.01

3 [3] Ekonomická Univerzita v Bratislave

2.82 | 13 | 11.42

4 [4] Ekonomická Fakulta, Technická Univerzita v Košiciach

3.71 | 4 | 3.9

Zdroj: RePEc databáza

Jedným z kľúčových prvkov úspechu CELSI je jej vedecká spolupráca s medzinárodnými partnermi vrátane Amsterdamskej univerzity, CEU Budapešť, ILO, Inštitútu pre štúdium práce (IZA) Bonn, King's College London, Leeds University, Trinity College Dublin alebo WageIndicator Foundation. CELSI sa každoročne zapája do množstva výskumných projektov financovaných Európskou komisiou, ILO a ďalšími národnými a medzinárodnými inštitúciami.

V septembri tohto roku CELSI, Európsky odborový inštitút a ďalší partneri spoluorganizovali vysokoprofilovú konferenciu „Európa na križovatke. Kade ku kvalitným pracovným miestam a prosperite?“ v Bruseli. CELSI spolu s Národnou bankou Slovenska (NBS) a IZA organizuje medzinárodnú konferenciu o európskych trhoch práce a eurozóne počas veľkej recesie. Konferencia sa uskutoční 20. – 21. októbra tohto roku v Bratislave.

Martin Kahanec a Klaus F. Zimmerman pri tejto príležitosti vydávajú svoju novú knihu „Labor Migration, EU Enlargement, and the Great Recession,“ ktorú vydalo vydavateľstvo Springer Verlag. Prvá kapitola knihy hodnotí vplyvy rozšírenia a prechodných opatrení, ako aj ekonomických faktorov na mobilitu EÚ. Kniha obsahuje samostatnú kapitolu o Slovensku. „Rigorózny výskum si vyžaduje vysoké počiatočné investície, ale je nevyhnutný a životne dôležitý pre tvorbu politiky založenej na dôkazoch. Bez silných dôkazov je politická diskusia odsúdená na lacný populizmus a dokonca aj dobre mienené politické snahy zlyhávajú,“ uzatvára Martin Kahanec.

Research Papers in Economics (RePEc) je najväčšia medzinárodná databáza ekonomických výskumných prác na svete. V súčasnosti viac ako 1 600 archívov z 81 krajín prispelo takmer 1,4 miliónmi výskumných článkov z 1 800 časopisov a 3 800 sérií pracovných článkov od viac ako 35 tisíc ekonómov. Poradie autorov, inštitúcií a časopisov je založené na počte citácií ich článkov a známom a široko používanom koncepte impaktného faktora.

Aktuálny rebríček RePEc pre Slovensko je dostupný tu: https://ideas.repec.org/top/top.slovakia.html

Historické údaje sú dostupné tu: http://ideas.repec.org/top/

Zoznam všetkých inštitúcií pre Slovensko je dostupný tu: http://edirc.repec.org/slovakia.html

CELSI je neziskový inštitút pre výskum trhu práce so sídlom v Bratislave na Slovensku. Podporuje multidisciplinárny výskum inštitúcií, práce a organizácií, podnikania a spoločnosti, etnicity a migrácie v moderných spoločnostiach. Databáza ekonomického výskumu RePEc zaraďuje CELSI medzi výskumné inštitúcie č. 1 v oblasti ekonómie na Slovensku. Viac o nás nájdete na www.celsi.sk.

 

Newsletter prihlásenie

Prihlasením as na odber, súhlasíte s našimi pravidlami používania.
\